کسب و کار در خانه

کسب و کار در خانه

 

کسب و کار الکترونیکی چیزی است که هم اکنون در ایالات متحده به عنوان سودآورترین کار شناخته می شود و این در حالی است که بانیان کسب و کار های اینترنتی افرادی بسیار ساده بوده اند که تنها با یک وب سایت ساده و چند ابزار بازاریابی ساده تر کار خود را شروع کردند. تعداد آنها هم کم نیست .

مایکل الیور ، دیوید لدوکس ، ال معروف به ملکه مجله اینترنتی ،کریس تینی، ربکا اسمیت ، لیندا براتون و بسیاری دیگر. بی پرده بگم می خواهم تمامی کسانی که این مطالب را می خوانند به روی آوردن به مسائل بازاریابی اینترنتی ، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار آنلاین تشویق کنم چرا که بی تردید سودآورترین شغل در آینده ایران همین است.

زمانی در تهران بسیاری به دنبال بساز بفروشی بودند ، عده کثیری بنگاه های معاملات ملکی داشتند ، و حالا بی شک کار اینترنتی آن هم به طور اصولی جایگزینی ایده آل خواهد بود.

آن ها که طراحی سایت ، زبان انگلیسی و مهارت های مربوط به بازاریابی روی شبکه را می دانند اولین کارآفرینان اینترنتی خواهند بود. اینکه شما چه نوع کسب و کاری را روی اینترنت آغاز خواهید کرد مهم نیست مهم این است که روی اینترنت باشید.

سرمایه داران خود تولیدکننده می شوند و محصولاتشان را روی شبکه می فروشند، نویسندگان و مترجمان کتاب های خود را خواهند فروخت، بازاریاب ها به افیلیت ها روی خواهند آورد و با بنگاه های تجاری بزرگی چون eBay و Google کار خواهند کرد و حتی سیاستمداران نیز مجبور می شوند عقاید خود را از طریق سایت ها ، خبرنامه ها ، وبلاگ شخصی و انتشار مقالات بفروشند. هم اکنون برخی از ایرانی ها وارد این وادی شده اند و با eBay ، گوگل ، لینک شر و …….. کار می کنند.

به دنیای واقعی ایجاد کسب و کار در خانه خوش آمدید: حواس‌پرتی‌های پیش‌بینی نشده، فقدان یک برنامه زمان‌بندی نشده و گاهی اوقات فقدان هویتی قابل مشاهده. اما رویاپردازی‌هایتان را برای ایجاد کسب و کار در خانه هرگز رها نکنید! با جایگزین کردن چند ایده ساده شما قادر خواهید بود سود خوبی را از کسب و کار در خانه بدست آورید.

    به عنوان اولین ایده هرگز فراموش نکنید که مبادا بی مهابا دست به کار شوید. ایجاد کسب و کار روی شبکه اینترنت مانند هر شغلی نیاز به ایجاد برنامه و طرح کاری دارد. بایستی برای خود روی کاغذ پلن کاری بنویسید. هزینه ها را بررسی کنید و سود را بدست آورید. مدیریت زمان برابر است با پول

    دومین ایده به نگرش شما نسبت به بازاریابی اینترنتی باز می گردد. اگر می خواهید تنها و تنها برای کسب درآمد روی اینترنت باشید از همین حالا این کار را فراموش کنید. کارآفرین اینترنتی با تمام وجودش روی شبکه کار می کند.

    بازدیدکنندگان سایت و وبلاگ او به خود او ، شخصیتش ، احساس عمیق و لطیفش ، مقالاتش و هدف او بیشتر بها می دهند تا محصولاتش.

    کارآفرین اینترنتی کار نمی کند تا پول درآورد بلکه کار می کند تا لذت زندگی را بیشتر بچشد. اگر زحمت تهیه خبرنامه و مقاله را می کشد برای آن است که استعدادهای نهفته موجود در دیگران را نیز شکوفا کند. درآمد در این وادی مکملی بیش نیست و کسب آن بدون نگرش اولیه که صادقانه است امکان پذیر نیست.

    سومین ایده این است که با ورود به شبکه اینترنت بایستی ارتباط برقرار کردن را بیاموزید. اینترنت یک سیستم باز است پس تعامل با دیگران روی این شبکه بقای شما را تأمین می کند. به هیچ عنوان نباید تصور کنید بایستی تک محور باشید . برای مثال لینک دهی به سایت های دیگر را نباید فراموش کنید.

    در این فکر نباشید که لینک دهی به سایت های دیگر تنها باعث ایجاد ترافیک برای آنها می شود. گوگل لینک دهی از سوی سایت شما را هم در رتبه بندی سایتتان منظور می دارد.

    چهارمین ایده آن است که محتوای سایت خود را در بالاترین حد ممکن نگاه دارید. بالاترین حد ممکن یعنی بالاتر از هر وب سایت یا وبلاگی که مطالبی شبیه به مطالب شما دارد.

    مقالاتی راجع به موضوع اصلی سایت خود تهیه کنید و آنها را در سایت خود منتشر کنید. زمانی که پی یه این موضوع بردید که خود توانائی نگارش مقاله را دارید دست به کار شوید. دقیقاً همچون یک روزنامه نگار عمل کنید. سایت شما روزنامه شماست و شما مدیرمسئول آن. مقالاتی از دیگر نویسنده ها هم در روزنامه شما جایگاه ویژه ای خواهند داشت.

    پنجمین ایده آن است که به حرف کسانی که شما را از ایجاد کسب و کاری جدید منع می کنند گوش ندهید. ایجاد کسب و کاری جدید مستلزم ریسک است و این ریسک پذیری برای بسیاری سخت است. اصلاً کلمه کارآفرینی در لغت نامه ها همواره در کنار کلمه ریسک نمود پیدا می کند و این معنای کارآفرینی است.

    دلسوزی اطرافیان برای منع شما از ایجاد کسب و کار اینترنتی را جدی نگیرید چرا که شما چیزهائی را می دانید که آنها نمی دانند. اما اگر کوچکترین توانائی را در آنها یافتید که مناسب با مقوله کارآفرینی و بازاریابی اینترنتی بود کمک خود را آغاز کنید و با دادن اطلاعات نگرششان را نسبت به این کار تغییر دهید.

    ششمین ایده تطبیق فعالیت هایتان با تکنولوژی روز است. هم اکنون آنهائی که روی اینترنت کار می کنند از سه ابزار مهم برای برقراری تماس با دیگران استفاده می کنند : تلفن ، ایمیل و فاکس. ابزار بازاریابی اینترنتی هم در کنار اینها کارآئی شما را بالا می برد.

    وبلاگ ، خبرنامه ، ایمیل های پاسخگوی خودکار ، کتاب الکترونیکی ، سیستم پیام فوری (مانند یاهو مسنجر) و …. ملزومات ضروری برای کار روی شبکه است. اینها ابزار امروزی روی اینترنت هستند با پیشرفت تکنولوژی نرم افزارهائی به بازار می آیند که اگر شما با آنها آشنائی نداشته باشید در چرخه رقابت عقب می مانید.

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

تشخیص ربات از کاربر *