رشته های دانشگاهی پولساز

رشته های دانشگاهی پولساز

رشته های دانشگاهی پولساز
رشته های دانشگاهی پولساز

رشته های دانشگاهی پولساز اکثر مردم در سال‌‌های اخیر به تحصیلات عالیه بیشتر از هر چیز دیگر اهمیت می‌دهند. برای برخی از مردم بعد از خرید خانه، داشتن تحصیلات دانشگاهی دومین سرمایه‌گذاری مفید برای آینده به شمار می‌آید. همچنین تحصیلات دانشگاهی یکی از بهترین و مطمئن‌‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در دنیا است که می‌تواند تا آخر عمر یک زندگی راحت و بدون دغدغه را تضمین کند.

اما با وجود اینکه ادامه تحصیل در دانشگاه و رفتن به دنبال مدارک عالی تحصیلی همیشه بهترین گزینه است، اما پیش از خرج کردن پول‌تان برای تحصیل در دانشگاه حتما این مطلب را بخوانید. تحقیقات چند دانشگاه معتبر جهان نشان داده‌است که چند رشته دانشگاهی در سراسر دنیا بیشترین بازده مالی را داشته‌اند.

معنای دیگر این جمله آن است که برای داشتن آینده بهتر و زندگی ثروتند این رشته‌ها را بخوانید ساده‌ترین نتیجه این تحقیق آن است که کسانی که مدرک کارشناسی یا‌‌لیسانس دارند بسیار بیش از دارندگان دیپلم درآمد به دست می‌آورند. متوسط این افزایش معادل ۲۳ هزار دلار در سال است. دارندگان مدراک ‌‌لیسانس در زندگی خود می‌توانند درآمدی تا ۲ میلیون دلار داشته ‌باشند، درحالی‌که همکاران دیپلم آنها شاید به اندازه ۱ میلیون دلار درآمد به دست بیاورند. این فاصله البته در رشته‌‌‌هایی مانند بازرگانی، بهداشت و درمان و تکنولوژی بسیار بیشتر است، اما در دنیا کلا ۵ رشته دانشگاهی وجود دارد که بیشترین بازگشت مالی را برای تحصیل‌کنندگان آن به همراه می‌آورد.

مدیریت بازرگانی MBA

محبوبیت این رشته در میان دیگر رشته‌‌‌های دانشگاهی جهان دلیل مشخصی دارد. دانش‌آموختگان این رشته به طور متوسط سی و پنج درصد بیشتر از ‌‌لیسانس‌‌‌ های همین رشته درآمد به دست می‌آورند. هر چند هزینه تحصیل در این رشته دانشگاهی بسیار بالاست، اما درآمدی که در آینده دانش‌آموختگان این رشته به دست خواهند آورد، قطعا بیشتر از میزان شهریه آن است.

لیسانس علوم مهندسی

بر اساس آمار پایه حقوق مهندسان در کشور‌‌های آمریکایی و اروپایی در برابر دیگر دانش‌آموختگان بالاتر است. اگر کسی تنها ۴ سال را به تحصیل در یکی از رشته‌‌‌های دانشگاهی بپردازد، دست کم سالانه ۰۰۰ ۵۰ دلار حقوق اولیه خواهد داشت. در این میان مهندسان پتروشیمی بالاترین درآمد را دارند. علوم پرستاری پرستاری یکی از شغل‌‌‌های موفقیت‌آمیز امروز است. در اقتصاد کنونی جهان که در رکود به سر می‌برد و بسیاری در حال از دست دادن مشاغل خود هستند، پرستاران با افزایش فرصت‌کاری زیادی رو‌به‌رو شده‌اند. این افزایش تقاضای بازار به معنای افزایش حقوق و در آمد هم هست.

دستیاری وکالت

دستیاران وکیل اکنون در دنیا کار‌‌هایی را انجام می‌دهند که در گذشته وکلا انجام می‌دادند. فقط دو سال تحصیل در رشته وکالت می‌تواند شغلی مناسب در یکی از دفاتر وکالت به عنوان دستیار وکیل برای شما فراهم کند.

فن‌آوری اطلاعات (IT)

تا چند سال پیش نام فن‌آوری اطلاعات یا IT همه را به یاد دفاتر کنترل امور کامپیوتری مدارس و دانشگاه‌ها و کتابخانه‌ها می‌انداخت، اما با پیشرفت تکنولوژی و گسترش بازار کار، این رشته به یکی از ارکان اداره کشورها تبدیل شده‌است. این رشته همچنین از پردرآمدترین رشته‌‌‌های دانشگاهی است.

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

 • ممنون از مطالبتون خیلی خوبه.اما به نظر من رشته حسابداری هم یک رشته مهم و پردرامد و رایج هست تا حسابداری نباشه بیشتر حرفه ها نمیتونن به کارشون ادامه بدن.

  پاسخ
  • حسابداری رشته خوبیه ولی شا نمیتونین بگین اساس بقیه رشته هاس چون کارهایی که یک حسابدار تو یه شرکت انجام میده اونو یه دیپلمه هم میتونه انجام بده ینـــی اگه پارتی نداشته باشین جای شما رو یه دیپلمه گرفته… در همه حال رشته خوبیه حسابداری…

   پاسخ
 • با سلام اینجانب در مورد کاربرد رشته ها در ایران تحقیق مفصل انجام داده ام ونتیجه نهایی به شرح ذیل است . رشته حسابداری وحسابرسی در اولویت اول کاری ودرامدی ،حقوق ، مهندسی عمران ، پتروشیمی ،نفت ، در رده های بعدی بودند رشته کامپیوتر نیز در حال رونق می باشد

  پاسخ
 • من مهندس شمی و به نوعی مهندس پتروشمی هستم، این رشته فقط در سایر کشورها در امدزاست نه تو کشور ما که هنوز تحصیل کرده هاشم فرق این رشته رو با شیمی نمیدونن!!!!

  پاسخ
 • سلام من ی فوق دیپلم برقم و میخوام ادامه تحصیل بدم و لیسانس بگیرم ولی موندم برق رو ادامه بدم یا تغییر رشته بدم برم حساب داری یا مدیریت جون بازار کار برق خیلی
  خرابه اونجورم که پرس وجو کردم این دوتا وضعیتشون بهتر از برق کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم؟؟

  پاسخ

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

تشخیص ربات از کاربر *