خانه / کسب در آمد / کسب و کار در خانه

کسب و کار در خانه

کسب و کار در خانه

 

کسب و کار الکترونيکي چيزي است که هم اکنون در ايالات متحده به عنوان سودآورترين کار شناخته مي شود و اين در حالي است که بانيان کسب و کار هاي اينترنتي افرادي بسيار ساده بوده اند که تنها با يک وب سايت ساده و چند ابزار بازاريابي ساده تر کار خود را شروع کردند. تعداد آنها هم کم نيست .

مايکل اليور ، ديويد لدوکس ، ال معروف به ملکه مجله اينترنتي ،کريس تيني، ربکا اسميت ، ليندا براتون و بسياري ديگر. بي پرده بگم مي خواهم تمامي کساني که اين مطالب را مي خوانند به روي آوردن به مسائل بازاريابي اينترنتي ، کارآفريني و ايجاد کسب و کار آنلاين تشويق کنم چرا که بي ترديد سودآورترين شغل در آينده ايران همين است.

زماني در تهران بسياري به دنبال بساز بفروشي بودند ، عده کثيري بنگاه هاي معاملات ملکي داشتند ، و حالا بي شک کار اينترنتي آن هم به طور اصولي جايگزيني ايده آل خواهد بود.

آن ها که طراحي سايت ، زبان انگليسي و مهارت هاي مربوط به بازاريابي روي شبکه را مي دانند اولين کارآفرينان اينترنتي خواهند بود. اينکه شما چه نوع کسب و کاري را روي اينترنت آغاز خواهيد کرد مهم نيست مهم اين است که روي اينترنت باشيد.

سرمايه داران خود توليدکننده مي شوند و محصولاتشان را روي شبکه مي فروشند، نويسندگان و مترجمان کتاب هاي خود را خواهند فروخت، بازارياب ها به افيليت ها روي خواهند آورد و با بنگاه هاي تجاري بزرگي چون eBay و Google کار خواهند کرد و حتي سياستمداران نيز مجبور مي شوند عقايد خود را از طريق سايت ها ، خبرنامه ها ، وبلاگ شخصي و انتشار مقالات بفروشند. هم اکنون برخي از ايراني ها وارد اين وادي شده اند و با eBay ، گوگل ، لینک شر و …….. کار مي کنند.

به دنياي واقعي ايجاد کسب و کار در خانه خوش آمديد: حواس‌پرتي‌هاي پيش‌بيني نشده، فقدان يک برنامه زمان‌بندي نشده و گاهي اوقات فقدان هويتي قابل مشاهده. اما روياپردازي‌هايتان را براي ايجاد کسب و کار در خانه هرگز رها نکنيد! با جايگزين کردن چند ايده ساده شما قادر خواهيد بود سود خوبي را از کسب و کار در خانه بدست آوريد.

    به عنوان اولين ايده هرگز فراموش نکنيد که مبادا بي مهابا دست به کار شويد. ايجاد کسب و کار روي شبکه اينترنت مانند هر شغلي نياز به ايجاد برنامه و طرح کاري دارد. بايستي براي خود روي کاغذ پلن کاري بنويسيد. هزينه ها را بررسي کنيد و سود را بدست آوريد. مديريت زمان برابر است با پول

    دومين ايده به نگرش شما نسبت به بازاريابي اينترنتي باز مي گردد. اگر مي خواهيد تنها و تنها براي کسب درآمد روي اينترنت باشيد از همين حالا اين کار را فراموش کنيد. کارآفرين اينترنتي با تمام وجودش روي شبکه کار مي کند.

    بازديدکنندگان سايت و وبلاگ او به خود او ، شخصيتش ، احساس عميق و لطيفش ، مقالاتش و هدف او بيشتر بها مي دهند تا محصولاتش.

    کارآفرين اينترنتي کار نمي کند تا پول درآورد بلکه کار مي کند تا لذت زندگي را بيشتر بچشد. اگر زحمت تهيه خبرنامه و مقاله را مي کشد براي آن است که استعدادهاي نهفته موجود در ديگران را نيز شکوفا کند. درآمد در اين وادي مکملي بيش نيست و کسب آن بدون نگرش اوليه که صادقانه است امکان پذير نيست.

    سومين ايده اين است که با ورود به شبکه اينترنت بايستي ارتباط برقرار کردن را بياموزيد. اينترنت يک سيستم باز است پس تعامل با ديگران روي اين شبکه بقاي شما را تأمين مي کند. به هيچ عنوان نبايد تصور کنيد بايستي تک محور باشيد . براي مثال لينک دهي به سايت هاي ديگر را نبايد فراموش کنيد.

    در اين فکر نباشيد که لينک دهي به سايت هاي ديگر تنها باعث ايجاد ترافيک براي آنها مي شود. گوگل لينک دهي از سوي سايت شما را هم در رتبه بندي سايتتان منظور مي دارد.

    چهارمين ايده آن است که محتواي سايت خود را در بالاترين حد ممکن نگاه داريد. بالاترين حد ممکن يعني بالاتر از هر وب سايت يا وبلاگي که مطالبي شبيه به مطالب شما دارد.

    مقالاتي راجع به موضوع اصلي سايت خود تهيه کنيد و آنها را در سايت خود منتشر کنيد. زماني که پي يه اين موضوع برديد که خود توانائي نگارش مقاله را داريد دست به کار شويد. دقيقاً همچون يک روزنامه نگار عمل کنيد. سايت شما روزنامه شماست و شما مديرمسئول آن. مقالاتي از ديگر نويسنده ها هم در روزنامه شما جايگاه ويژه اي خواهند داشت.

    پنجمين ايده آن است که به حرف کساني که شما را از ايجاد کسب و کاري جديد منع مي کنند گوش ندهيد. ايجاد کسب و کاري جديد مستلزم ريسک است و اين ريسک پذيري براي بسياري سخت است. اصلاً کلمه کارآفريني در لغت نامه ها همواره در کنار کلمه ريسک نمود پيدا مي کند و اين معناي کارآفريني است.

    دلسوزي اطرافيان براي منع شما از ايجاد کسب و کار اينترنتي را جدي نگيريد چرا که شما چيزهائي را مي دانيد که آنها نمي دانند. اما اگر کوچکترين توانائي را در آنها يافتيد که مناسب با مقوله کارآفريني و بازاريابي اينترنتي بود کمک خود را آغاز کنيد و با دادن اطلاعات نگرششان را نسبت به اين کار تغيير دهيد.

    ششمين ايده تطبيق فعاليت هايتان با تکنولوژي روز است. هم اکنون آنهائي که روي اينترنت کار مي کنند از سه ابزار مهم براي برقراري تماس با ديگران استفاده مي کنند : تلفن ، ايميل و فاکس. ابزار بازاريابي اينترنتي هم در کنار اينها کارآئي شما را بالا مي برد.

    وبلاگ ، خبرنامه ، ايميل هاي پاسخگوي خودکار ، کتاب الکترونيکي ، سيستم پيام فوري (مانند ياهو مسنجر) و …. ملزومات ضروري براي کار روي شبکه است. اينها ابزار امروزي روي اينترنت هستند با پيشرفت تکنولوژي نرم افزارهائي به بازار مي آيند که اگر شما با آنها آشنائي نداشته باشيد در چرخه رقابت عقب مي مانيد.

1 دیدگاه

  1. free banner

    سایتتون واقعا زیبا است و مطالبی بسیار جالبی دارد .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

تشخیص ربات از کاربر *

x

شاید بپسندید

کسب در آمد در منزل از طریق چیدن پازل ( جورچین )

کسب در آمد در منزل از طریق چیدن پازل ( جورچین )

وقتی که خوب و با هدف درآمد زایی به اطراف خودمون نگاه ...