خانه / خواندنی های مفید / روشهاي نوين بازاريابي

روشهاي نوين بازاريابي

شیوه های نوین بازاریابی

شیوه های نوین بازاریابی

بازاريابي هنر نفوذ بر ذهينيت ها، جلب و  تغيير آن مي باشد كه منتهي به انجام فرايند خريد مي شود.

مثلا: روزي من تبليغي را كه شما به طرزي ماهرانه در معرض ديد  قرار داده بوديد را مشاهده مي كنم يا مي شنوم و به دليل جالب بودن بيشتر در محتواي آن دقت مي كنم  و جلب آن مي شوم، شايد  تا قبل از آن چنين نيازي نسبت به محصول مورد تبليغ در خودم احساس نكرده بودم  و حالا احساس مي كنم به آن نياز دارم، شما توانسته ايد با روش خودتان ذهنيت من را به تبليغ جلب كنيد و حالا من تبديل مشتري شما شده ام ، به مسير و فرايندي كه منتهي به خريد گرديده است بازاريابي مي گوييم.

براي رسيدن به مرحله اي كه يك بازديد كننده تبديل به مشتري شود، هنر بازاريابي روشهاي  زيادي را در اختيار ما قرار داده كه بي شمار  مي باشند و هر لحظه ايده اي نو به اين روشها اضافه مي شود.

نكته جالب اينكه بازاريابي از جمله مشاغل پردرآمد در دنيا مي باشد شركت هاي بزرگي مانند گوگل، ايبي، آمازون در مدتي بسيار كوتاه  توانسته اند به شركتهاي متمول دنيا تبديل شوند، از مزيتهاي ويژه اين حرفه،كاربر بودن به جاي سرمايه بر نبودن آن است و تخصص حرف اول و آخر را مي زند.

« پس تا الان مي توان دريافت كه بازاريابي هنري است كه به  شغلي پردرآمد در دنيا تبديل شده است كه به سرمايه زيادي نياز ندارد بلكه كاربر است  و براي موفقيت در آن نياز به كسب تخصص مي باشد.»

با فرض اينكه خواننده اين مطلب فردي با ويژگي هاي زير است يا تصميم دارد اين توانمنديها را كسب كند  روشهاي ارائه شده در بازاريابي به صورت طبقه بندي شده آمده است كه در چند بخش ارائه مي شود.

 

ويژگيهاي كارشناس بازاريابي:

ذهن خلاق : روشهاي بازايابي بايستي متناسب با نوع محصولات مورد تبليغ تغيير كند و اين وظيفه بازاريابي خلاق و نوآور مي باشد.

–  سيستمي فكر كند: يعني كليه جوانب را در نظر بگيرد مثلا بازار هدف، مشخصات محصولات مورد تبليغ، كانالهاي تبليغ، محصولات مشابه، رقبا و روشهاي تبليغشان، قوانين مكتوب و غيرمكتوب، عادات، سليقه ها و …

به روز كردن اطلاعات: در تجارت پويا و متغيير امروزي، توانمنديهاي امروزي نياز است و تكيه بر روشهاي قديمي قابليت رقابت را محدود كرده و كسب و كار را نابود مي كند.

پشتكار: هيچ پولي بدون زحمت بدست نمي آيد ولي بايد بهترين روش را استفاده كرد تا با حداقل زحمت باشد. تفكر يك شبه پولدار شدن ايراني ها ريشه در راحت طلبي آنها دارد، مي توان سريع پولدار شد ولي بايد فكري در زمينه آن قرار داشته باشد، پشتكار به همراه تفكر اهرمي مطمئن براي كسب درآمد مي باشد.

– اخلاق مداري: دستيابي به سود از هر روشي شايسته نمي باشد، جداي از بحث ديني، اخلاقي و انساني اين موضوع موجب نارضايتي خريداران مي شود، در حاليكه بهترين روش تبليغ، روش دهان به دهان است، مشتري راضي تا هشت مشتري ديگر را به سمت شما سوق مي دهد ولي مشتري ناراضي بيش از شانزده مشتري بلقوه را از خريد از شما منصرف مي كند.

– هدفمند بودن: معمولا يك هدف اصلي و چندين هدف فرعي كه منتهي به هدف اصلي مي شود بسيار مفيد خواهد بود، البته بايد بطور مداوم مورد بازنگري قرار بگيرد و اصلاح شود ولي كاملا تغيير نكند. مثلا شما با هدف رسيدن به درآمد يك ميليون تومان در ماه از سيستم هستيد و براي دستيابي به اين هدف از دو مسير وارد مي شويد 300 هزار تومان از طريق فروش مستقيم خودتان و 700 هزار تومان از طريق فعاليت معرفي شده هاي كه عضو سيستم كرده ايد.

– برنامه ريزي مدون: تعيين هدف بدون مشخص كردن مسير دستيابي به آن هيچ ارزشي نخواهد داشت، بازاريابي  بدون برنامه مانند مسافرتي است كه مسافران با مسير راه آشنا نيستند و هر آن به مسير بيراه اي كشيده مي شوند و براي رسيدن به هدف شايد مسيري طولاني را طي كنند يا هرگز به مقصد نرسند و متحمل هزينه هايي ناخواسته و بيهوده اي مي گردند. بنابراين برنامه مانند خون در رگ يك سيستم مي باشد و حيات آن وابستگي مستقيم به آن دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

تشخیص ربات از کاربر *

x

شاید بپسندید

هوش مالی

هوش مالی

یکی از موفق ترین سرمایه گذاران دنیا میگوید: همه افراد در زمینه ...